zmianie sposobu żywienia

Myślisz o zmianie sposobu żywienia, ale nie wiesz od czego zacząć?

Czujesz się zmęczony w ciągu dnia? Zastanawiasz się, co może być przyczyną? Przestałeś kontrolować wagę i teraz już nie wiesz od czego zacząć? Może myślisz o zmianie sposobu żywienia?

Mam coś dla Ciebie!

Trzy pierwsze kroki, od których warto zacząć.

➡️Odstaw napoje gazowane i soki z kartonów, nestea, wodę smakową, wszelkie soki tłoczone. Potrzebujesz uspokoić układ hormonalny, wysokie stężenia cukru w tych produktach nie pomagają Ci, wręcz przeciwnie, sprawiają, że produkcja insuliny szaleje niczym pomocnicy mikołaja w boże narodzenie a napełniając żołądek dużymi objętościami płynu rozciągasz go. Do zaspakajania pragnienia i nawodnienia służy woda.
Pij wodę i jedz. Jeśli poczujesz głód to napij się wody a dopiero za 30 min zjedz wartościowy posiłek, bez opychania się po korek.

➡️Zacznij jeść śniadania. Jeśli nie masz na nie ochoty to sprawdź co robisz wieczorem. Może jesz sporą ilość węglowodanów, może jesz zaraz przed snem, wtedy całkiem możliwe, że nie czujesz rano głodu. Po wstaniu daj sobie godzinę na obudzenie narządów, napij się wody i wtedy zjedz śniadanie. Potrzebujemy energii, dla naszych mięśni i mózgu. Kawa tego nie załatwi, ją wypij potem.

➡️Odstaw maksymalnie przetworzone produkty. To znaczy: mrożone gotowe dania typu pizza, pierogi, paluszki rybne, dania z proszku – zupy do zalania wrzątkiem, spaghetti do zalania wrzątkiem, gotowe sosy makaronowe, gotowe dania ze słoików, chipsy, nutella, ciasta z supermarketu. To jedzenie nie jest żywe, nie przynosi ci wartości odżywczych, puste kalorie i substancje chemiczne, które odkładają się w twoich komórkach.

Rozumiem, że jadłeś tak a nie inaczej z przyzwyczajenia, z przekonań. Wiem, że nie da się zmienić wszystkiego na raz, dlatego jedz tak jak do tej pory, ale bez tych produktów. Zamiast tego kup mrożone warzywa na patelnie, mrożone warzywa na zupę. Na spaghetti mięso mielone i passatę pomidorową. Nie zachęcam cię do jedzenia słodyczy, ale wiem, że małymi krokami dojdziesz daleko. Zamiast snickersa, marsa, jeżyków, produktów które naładowane są cukrem i konserwantami, mocno przetworzonymi, wybierz banana. A jeśli już, to na początek coś o prostym składzie, ciastko owsiane. Zacznij patrzeć na skład. Jeśli na pierwszym lub drugim miejscu jest cukier – odkładasz.

????Gratuluję decyzji i trzymam kciuki!✊

Add A Comment