Cześć, mam na imię Kasia

Posłuchaj mojej historii:

Zdrowy styl życia zaczął mnie fascynować po studiach. Wcześniej o nim nie myślałam. Młode ciało. Szybki metabolizm. Niezły stan ogólny. Żadnej nadwagi. Czego chcieć więcej? A jednak intuicja podpowiadała mi, że czegoś mi brakuje. Nie akceptowałam siebie i swojego wyglądu.

Potrafiłam w ramach posiłku wypić Kubusia i zjeść opakowanie herbatników czekoladowych, myśląc, że jest to przecież na pewno lepsze niż inne “gorsze” słodycze a Kubuś to przecież samo zdrowie. Moja candida, na pewno żyła jak na wakacjach pod palmą. 

W lustrze widziałam mniejsze lub większe boczki, uda i podbródek. Uwieszałam się myślami na swoim odstającym brzuchu, choć obiektywnie wszystko było ze mną ok. Byłam normalną dziewczyną. 

Niestety, skupiłam się tylko na tym, co widzę na zewnątrz, a nie na tym co jest w środku, dosłownie – w moim organizmie, z moimi narządami, ale też – w mojej głowie, co myślę o sobie, jaka jest moja samoocena. Czy ty też czujesz podobnie?

Od nastoletniości walczyłam ze sobą, przeskakując z bycia na diecie, zakazów i ograniczeń do stanu “można już jeść normalnie” (czyli: słodycze każdego dnia, nieregularne odżywianie kiepskiej jakości, bo przecież mam na coś ochotę).

Żyłam iluzją, że kiedy osiągnę ten dietetyczny ideał w końcu będę szczęśliwa i warta! (ty też nie daj się nabrać). Miałam nadzieję, że jeśli jeszcze tylko zgubię te kilka kilogramów i osiągnę ten płaski brzuch, to w końcu się od siebie odczepię. Jednak nawet, gdy osiągałam cel, czułam rozczarowanie, bo nic się nie zmieniało.

Byłam wiecznie niezadowolona z siebie. Zakompleksiona, z poczuciem, że nie jestem wystarczająca.

Nie miałam wtedy pojęcia, że nie mam kontaktu ze swoim ciałem i swoimi potrzebami. Byłam zagubiona, nie znałam siebie. Szukałam akceptacji na zewnątrz. Nie potrafiłam radzić sobie z emocjami i myślami.

Dusiłam wszystko w sobie, by przypodobać się innym, po czym wybuchałam w niekontrolowany sposób, raniąc siebie i innych.

Mam za sobą 2,5 letnią psychoterapię. Brałam udział w licznych kursach i warsztatach rozwojowych, dzięki którym poznałam siebie a w konsekwencji polubiłam i pokochałam. W pewnym momencie swojego życia stwierdziłam, że coś jest nie tak z postrzeganiem odżywiania.

Wszystkie kobiety są na wiecznej diecie, próbując zmienić swoją sylwetkę. Czują się ze sobą źle, nie lubią swoich ciał.

Zaczęłam zagłębiać się w temat. Zobaczyłam jak wiele zależy od naszego odżywiania oraz jak zaniżona samoocena osłabia działanie i wprowadzanie zmian.

Uświadomiłam sobie też, jak nasza kultura przesiąknięta jest niewspierającym modelem odżywiania (od diety do diety). A także jak kultura diety próbuje naszą różnorodność i wyjątkowość wtłoczyć w jeden “właściwy” kanon. Nie zgadzam się na to! Kultura diety zabiera nam radość życia i okrada z poczucia własnej wartości.

Postanowiłam zebrać swoje doświadczenie, połączyć je z moimi formalnymi kwalifikacjami i pomagać innym kobietom w uzdrowieniu zaburzonej relacji ze swoim ciałem i z jedzeniem! Pomagam im uwolnić się także od ograniczających przekonań i schematów, by mogły żyć w zgodzie ze sobą i potrafiły dbać o siebie i swoje potrzeby.

Ukończyłam kurs coachingu i zostałam certyfikowanym diet coachem. Skończyłam studia podyplomowe z psychodietetyki oraz Akademię Trenera Biznesu. Rozwijam się również w duchowości. Uzyskałam inicjację drugiego stopnia Reiki (uniwersalna energia życiowa) oraz zostałam praktykiem metody Soul Body Fusion. Interesują mnie techniki wolności emocjonalnej (EFT). Moja podróż w głąb siebie trwa nieprzerwanie od ponad 8 lat.

Prowadzę sesje indywidualne online oraz kursy online, podczas których moje klientki uzdrawiają relację z jedzeniem i ze swoim ciałem. A także uwalniają się z ograniczających przekonań i schematów, które blokowały je przed życiem w zgodzie ze sobą.

Zmieniają swoje nastawienie do siebie samych oraz do odżywiania. Uczą się wybierać takie jedzenie, które im służy. Zaczynają siebie lubić i szanować swoje ciało.

Wszystko, co jest Ci potrzebne do naturalnego odżywiania się masz już w sobie.

Jednak w wyniku być może wcześniejszych doświadczeń z odchudzaniem czy dietami nabrałaś negatywnego nastawienia do jedzenia.

Zatraciłaś gdzieś swoje zaufanie do siebie i wiarę w swoje możliwości.

Jestem tu po to, by pokazać Ci, że robienie małych, ale właściwych kroków jest dobrą drogą do osiągnięcia celu.

A jest nim Twoje fajne samopoczucie, dobra energia do życia, którą uzyskasz z właściwego dla siebie odżywiania oraz zadbania o siebie holistycznie. 

Z radością zostanę Twoim przewodnikiem na ścieżce do odzyskania spokoju i prawdziwego zadbania o swoje ciało.

Będę Twoim wsparciem za każdym razem, kiedy będziesz chciała zrezygnować.

Będę Twoim mentorem za każdym razem, kiedy nie będziesz wiedziała, dlaczego znowu Ci nie wychodzi.

Będę Twoim coachem, byś w końcu zaufała sobie i osiągnęła trwałe rezultaty.

Podczas naszych spotkań odkryjesz swoje potrzeby te żywieniowe i nie tylko. Uporządkujesz wiedzę dotyczącą odżywiania i dbania o swoje zdrowie. Nauczysz się słuchać sygnałów płynących ze swojego ciała oraz Twojej intuicji.

Poznasz siebie, wzmocnisz swoją pewność siebie.