Soul Body Fusion - Zacznij już dziś równowagę żywieniową

10 drogowskazów świadomego odżywiania, dzięki którym mi lżej.

Wymienione poniżej punkty to takie moje drogowskazy zdrowego, świadomego stylu życia. Tymi zasadami posługuję się na co dzień. Czasem zapominam o niektórych z nich. Ale w końcu jest ich aż 10, więc jest duża szansa, że każdego dnia spełniam chociaż garstkę z nich 😉 Bo wiesz… ja nie muszę być wszędzie na 100%.
A ty?

Napisz w komentarzu, która zasada spodobała Ci się najbardziej, które sama stosujesz. A może jakąś byś dodała? Niech moje punkty będą takim punktem wyjścia do innych, Waszych drogowskazów.

1. Polub siebie. Nie walcz ze sobą.

Czy jest możliwe jednoczesne wygranie i przegranie w jednej osobie? Jesteś całością. Zmieniaj coś w sobie po tym, jak to zaakceptujesz – czyli kiedy cień ujrzy światło.

2. Bądź cierpliwa i życzliwa dla siebie.

Nie spiesz się. Daj sobie więcej czasu. Doceń proces, drogę. Nie zmieniaj wszystkiego na raz.

3. Eksperymentuj. Bądź ciekawa.
Siebie. Swoich reakcji. Doświadczaj, to właśnie Życie.

4. Doceniaj siebie.
Doceniaj chwile. Nazywaj zmiany sukcesami i nie wstydź się tego!

5. Bądź wdzięczna. 
Za to, co już masz. Nawet jeśli wydaje Ci się, że może jest tego niewiele. Z czasem zaczniesz dostrzegać coraz więcej, za co możesz czuć wdzięczność. Myśli przyciągają kolejne myśli.

6. Bierz odpowiedzialność za swoje wybory.
Muszę czy chcę?

7. Dbaj o różnorodność pożywienia.

Wtedy nie musisz się zastanawiać czy jesz za dużo jajek czy oleju kokosowego, bo korzystasz z wielu bogactw natury w ciągu całego tygodnia.

8. Nie idź w skrajności. Patrz na siebie całościowo.

Fiksowanie się na fit-healthy-green-vegan-gluten-free żywności, da mało korzystny efekt, jeśli wywołuje to w Tobie stres, gdy czujesz się przez to ograniczana.

9. Im bliżej natury, tym lepiej.

Zasada ta skraca czas na zastanawianie się czy możesz to zjeść czy nie. W jakiej odległości dany produkt leży od Życia? Pomoże ci przykład: pomarańcza – sok świeżo wyciskany – sok z kartonu – fanta.

10. Oddychaj.
Kontaktuj się ze swoim ciałem. Ono Ci powie, co jest dla Ciebie dobre. Mówi cały czas.

 

Add A Comment