Trudno Ci rozstać się ze słodyczami?

Podjadasz wieczorami lub przez cały dzień?

Może podjadasz słodycze albo inne jedzenie, bo jesteś po prostu głodna? A może podjadasz, bo daje Ci to chwilowe poczucie przyjemności, ulgi? Pewien rodzaj odskoczni od rzeczywistości, w której jest stres, pośpiech, zamartwianie się…?
 
Zajadanie emocji, bo o tym mowa, to jedna ze strategii radzenia sobie z emocjami i ich regulacją.
  • Jest ci smutno, więc jesz coś słodkiego na pocieszenie?
  • Nudzisz się wieczorem i 15 razy zaglądasz do lodówki?
  • A może po stresującym tygodniu w pracy myślisz sobie, że potrzebujesz się wyluzować, więc zamawiasz sobie fast-food’owe jedzenie do domu?
W tej jednej chwili czujesz ulgę, przyjemność, ale za chwilę pojawia się poczucie winy, że znowu wpadka… To nakręca błędne koło.

Abyś mogła poznać ten schemat mam dla Ciebie nagranie webinaru o nawyku sięgania po jedzenie nie tylko wtedy, kiedy czujesz głód. 

Możesz nawet nie być świadoma tego mechanizmu! Dlatego czym prędzej pomóż sobie. Zrozum i zastosuj właściwe metody, aby przerwać to błędne koło, które wpędza Cię w gorszy nastrój a w dodatku obciąża Twoje ciało i zdrowie.

Podczas webinaru:

Podaję konkretne objawy, które wskazują, że czas zrobić stop klatkę i przyjrzeć się swoim emocjom, zamiast sięgać po kolejny baton albo plasterek sera.

Wyjaśniam jak odróżnić, czy to zwykła chęć, czy już głód emocjonalny?

Podaję prawdziwe przyczyny, przez które sięgamy po jedzenie i nie jest to tylko stres ten ogólnie rozumiany.

Pokazuję schemat powstawania naszych myśli i emocji, i jak nasze doświadczenie/wychowanie wpływa na postrzeganie rzeczywistości.

Podaję też praktyczne sposoby by radzić sobie z sięganiem po jedzenie. Gotowe rozwiązania do użycia od razu!

Kim jestem?

Potrafiłam w ramach posiłku wypić Kubusia i zjeść opakowanie herbatników czekoladowych, myśląc, że jest to przecież na pewno lepsze niż inne „gorsze” słodycze a Kubuś to przecież samo zdrowie. Moja candida, na pewno żyła jak na wakacjach pod palmą.

W lustrze widziałam mniejsze lub większe boczki, uda i podbródek. Zawsze odstający brzuch, ale też potrafiłam wytłumaczyć sobie, że przecież nie jest tak źle – równałam w dół. Niestety, skupiłam się tylko na tym, co widzę na zewnątrz, a nie na tym co jest w środku, dosłownie – w moim organizmie, z moimi narządami, ale też – w mojej głowie. Czy ty też czujesz podobnie?

Nazywam się Kasia Misztela i od 7 lat pasjonuję się zdrowym i świadomym stylem życia a od 3 lat, jako certyfikowany diet coach, zajmuje się zawodowo pomaganiem kobietom w zmianie odżywiania na zdrowsze, poprzez pracę nad nawykami żywieniowymi. 

Pracujemy w trakcie sesji coachingowych online nad zmianą myślenia, zachowania i sprawiamy, że zaczynasz działać na rzecz swojego zdrowia i w zgodzie ze sobą.

Wszystko, co jest Ci potrzebne do naturalnego odżywiania się masz już w sobie. Jednak w wyniku być może wcześniejszych doświadczeń z odchudzaniem czy dietami nabrałaś negatywnego nastawienia do jedzenia. Zatraciłaś gdzieś swoje zaufanie do siebie i wiarę w swoje możliwości.

Jestem tu po to, by pokazać Ci, że robienie małych, ale właściwych kroków jest dobrą drogą do osiągnięcia celu. A jest nim Twoje fajne samopoczucie, dobra energia do życia, którą uzyskasz z właściwego dla siebie odżywiania.

Opinie o webinarze:

Karolina: “Dużo przydatnej wiedzy, wiele cennych informacji jak obrać kierunek na zdrowie i wprowadzić potrzebne zmiany, które mogą odmienić nasze życie. Brawo Kasia! Polecam wszystkim!”

 

Agnieszka: “Myślę, że dla mnie najważniejsze są te sposoby na opanowanie emocji. Jest ich ogromna ilość i cieszę się ogromnie, że dziś tu dołączyłam”

 

Monika: “Wszystko biorę, świetna wiedza, wiem już o co chodzi… emocjonalny głód – to o mnie…”

 

Aga: “Ja chyba nie zasnę z tych emocji. Tyle spraw do przepracowania! Dziękuję! <3”

Wynagradzanie sobie, pocieszanie siebie, “odbijanie sobie” gorszego nastroju poprzez jedzenie nie jest właściwą metodą na radzenie sobie z emocjami. Ponieważ, nie dość, że trwa to krótką chwilę, to jednocześnie wyrządzasz sobie większe szkody długoterminowo – twoja samoocena leci w dół i twoje ciało też dostaje rykoszetem.

Jeśli odczuwasz wyrzuty sumienia po zjedzeniu czegoś “niedozwolonego” albo masz momenty, w których non stop myślisz, żeby “zjeść coś słodkiego”, to prawdopodobnie ten temat Ciebie dotyczy.

Uświadom sobie schemat, jaki za tym stoi i jakie nawyki kierują Tobą, że jednak decydujesz się pocieszyć się jedzeniem, najczęściej słodyczami.